Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

Rzecznik Praw Obywatelskich, Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska, Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Fundacja Itaka - Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych zapraszają na konferencję poświęconą zaginięciom wśród osób z zespołem otępiennym, podczas której zastanowimy się jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym? To coroczne wydarzenie poświęcone osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom, które organizowane jest we wrześniu - Światowym Miesiącu Choroby Alzheimera.

Konferencja odbędzie się 13 września 2023 r. (środa) w godz. 11.00-15.00

TRANSMISJA ONLINE

Podczas konferencji będą prowadzone rozmowy o zespołach otępiennych, czym się charakteryzują, jak komunikować się z osobą z demencją. Uczestnicy opowiedzą o skali zjawiska zaginięć wśród osób starszych, w tym z otępieniem i co można zrobić, aby zabezpieczać osoby bliskie przed zaginięciem. Pokażą także, jak ważna jest wrażliwość społeczeństwa na osoby, które mogą być zagubione, co powinno zwrócić naszą uwagę i jak rozpoznać osobę zagubioną.

Podczas spotkania zaprezentowana będzie kampania edukacyjno-informacyjna przeciwko zaginięciom „Nie zgub mnie” prowadzona przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w partnerstwie z miastem Siedlce, Komendą Miejską Policji w Siedlcach oraz Siedlecką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Wydarzenie kierowane jest do bliskich osób z zespołem otępiennym, do pracowników ośrodków pomocy społecznej, domów opieki, szpitali i placówek medycznych, a także do funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskich, Gminnych, Straży Pożarnej, jednostek samorządu lokalnego i oczywiście wszystkich zainteresowanych tematem.

Wydarzenie transmitowane będzie za pośrednictwem kanału Biura Rzecznika Praw Obywatelskich na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nuQ4n1S4Tbs

Szczegóły na https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/konferencja-alzheimer-2023-zaginiecia